14 Aralık 2009 Pazartesi

antipatik senfoniler

İnternete giremediğim sürede ve belki öncesinde de bazı notlar almışım kenara, böyle kısa kısa da koyarım arada, okuması kolay, çerezlik..

*Cafe 1453 diye kafe gördüm resmen, bari "cafe" yazma madem dibine vurdun şovenizmin, zaten yazmasan vurmazdın da ayrıca. Eşek ziki ya da ebenin homuğu diye kafe açıcam ben de; çok yakında!

*Telefonuna numarayı +9 la kaydetme; kaydettirme. Sil lan onu de; baktın silmiyo mu kendin sil zorla..

*Billie Jean Cin Billie Cin Ali..

*Taksim Meydanına Otel yaptıranın yemeğine ilaç koymuşlar kesin.. La minderler uçuyolayeleo..(stajyer günlerden...)

*Damacana Spor Kulübü yirmi milyon taraftarı olur en az(çok geç ama yazıcam)..

*Dolmuş yerine otobüsü tercih etme sebebi olabilir : kitap dergi okuma isteği; vibrasyon!..

*Eşortmanı geçtim de aşortmanın havası bambaşkaydı be hacı baba; hatta halen..

*Buradan bütün annelere seslenmek istiyorum; Lütfen övmeyin artık çocuğunuzu, hiçbiri bi bok değil aslında; siz de anlayın bunu, lütfen.

*Kaşlarını tarayan adamları özleyecek bu topraklar, zaman gelecek..

*Müzikalkuleytır piyasası.

*Rüyalarımı hatırlayamamıştım; çok geç değildi aslında, çok da erken sayılmazdı; yeni uyanmıştım..

*Param yok şakşakşak pulum yok şakşakşak. Harika parça lan bu..şakşakşak!

*Devrimin takımı beşiktaştır,herkesçe bilinen;Beşiktaş da kabul eder devrimin takımı olduğunu; buraya kadar sorun yok tabi, her şey doğal seyrinde.. Peki fenerbahçenin hayatımda ne işi var ? Kusura bakma devrim! Küçükken kıldan ince köprü hikâyeleriyle büyüdük değiştiremem takımımı. Anaparanın yanındayım bu konuda; yaşa Fenerbahçe!

*Kaan Kural’ı tv’de ne zaman görsem içim bi hoş oluyor. İki elim kanda olsa yaptığım işi bırakıp televizyon başına koşuyorum, evde birileri varsa ve sözcükleri havaya saçıyorlarsa susturuyorum. Senin için daha napayım kaan?

*Lisedeyken kaan diye bi eleman vardı kaancık derlerdi, pismiş..

*Filmlerde kapı deliğinden bakıp bütün odayı görmek ne oluyo ya ?Ben baktığımda sabit karşıyı görebiliyorum sadece, niye ?

*Ben başkası olsa acayip dalga geçerdim, düşünsene her pisliğini biliyosun , tam salak aslında ben diyosun.

*Yalnız tekrar okuyunca yabancı isimli ben gibi oldu..

*Hey ben!

*Evde bağlantı yokken nasıl yaşıyormuşuz acaba? Eskiden de elektrik yokmuş mesela, hani alışan evrimleşen bi sürüngen olmasak çok şaşıracağım ama internete de bikaç yılda deli gibi alışmaz ki insan bu kadar. Kitabı da içine alarak bişeyler oku oku nereye kadar gider, işin kötüsü herkesin bayılarak izlediği zeka kutusuna da bakasım yok zaten öyle de bi yaratığım ki en salak diziye yarım saat baksam bağlanırım kalırım, bakmazsam da meraktan kafayı yerim.. Linda’yı geçen bölüm kim düzmüş diye(örneğe takılma zigigit). Tabi en güzeli dışarı çıkmak bu durumda, arkadaşlarla takılmaca falan, yeni geliyorsun bi şehre ne arkadaşı yeğenim.. İş de bulamadık zaten, ne güzel İstanbul di mi blue cin..

*Bi grup dinliyorsun mesela, aylar belki yıllar geçiyor,bi şarkısını yeni keşfediyosun, çok şahane bişey; belirtmeden sollama yapmayalım dedim..

*Her şeyi gogıldan bakar olduk; ne belli doğruluğu? Bakalım bakalım.. Gidelim bakalım, bakalımlar ne kadar artar ise samimiyetsizlik de aynı oranda artıyor kanaatimce..pişşş

*Bi tip var tüm dünyada aynı yüz, özürlü tipi; taşaana falan söylemiyorum bilirsiniz zaten o tipi.. Demi moore'un oynadığı yabancı filmde bile görmüştüm küçükken. İnsanlar çift yaratılmışın katmerlisi, la bi dakka evrimi destekliyo bu tahterevalli?

*Kadıköyde Fenerin Galatasarayı 6-0 yendiği maçın yıldızı da doksanınca dakikada oyuna giren Erman isimli genç futbolcudur, bi daha gören oldu mu ?

*Bi de kaptanlık pazubandının(çok ilginç kelime!) üç hilalli zamanları vardı, ne günlermiş be! çatalların bıçakların kayaya saplanma çabası zamanlarıdır bence, evet bence.

*Biribirine kelimesi çok ilginç aslen yok böyle de bi kelime ancak bunu bu şekilde kullanan adamlar çok dikkat edilesidir aman ha! Genelde de hoca oluyor bunlar..

*Nasyonel sosyalizm! Peh be birader; kendine müslümanın başka dili dini resmen.Olur mu lan başka dili dini ideolojinin ? Yok tabi tamamen farksız iki ideoloji(din ideoloji midir, çık lan işin içinden!)… Ulusal sosyalizm de sosyalizmin bi çeşidi ama faşizmle farkı yok da gibi bi yandan, ben böyle sosyalizmin şarap şişesine işerim arkadaş! Ha nasyonel sosyalist tanır mısın deseler bi hitleri tanırım onu da bütün dünya tanıyor zaten.. Sonra insanlar komünizmi sosyalizmi canavar diye biliyeleer.. bilirler tabi muhafız!..

*Ham ile, hamile..

*Küçükken deli gibi özenirdim cüzdanı şişkin kağıtlarla dolu ağabeylere, amcalara; Allah kahretsin şimdi cüzdanın içi kağıt dolu, hiçbirini de atamıyorum; bildiğim bi yere koysam bile kayboluyorlar ki zaten hiçbişeyi atamamak gibi lanet bi huyum var… Daha güzel hayallerim vardı lan çocuklukta! Bu mu gerçek olacaktı !

*Sokakta yürürken anne ilkokul öğrencisi oğul gördüm, uzaktan mutluluk verici bi tabloları var ama diyaloğu aynen yazıyorum..
-Bi çocuk var işte beşlerde… mırmır da mır..
-Sınıf beşi mi ?
Ablanın kafa bende de değildi ama, e anne tabi alınganlık etmiyorum, siz de!

*İstanbulda kime adres sorsam aldığım cevabın klişe kalıbı şu oluyor “ çok uzak buradan şu taşıta binin şurada inin” yürüyüş mesafesini soruyorum gidemezsin yirmi dakika diyorlar, sonra yürüyorum on dakika sürüyor; iyi de hacım ben bunun iki üç katı mesafesini keyif için yürüyordum adanada tekirdağda… yapmayın be ben bu kadar tembel bi topluluk görmedim!

*Kaleci de en ilginç sporcu; kesin psikolojisi bozuk… Misal kaleci hata yapınca herkes onu teselli ediyor ama arkadaşları hata yaptığında kaleci resmen ağzına sıçıyor.Evet, bildiğin sıçmak..

2 yorum:

  1. alpay erdem'vari salvolamalarla yazmışsın usta :) bak zaten "eşofman aşortman" olayını yazmıştı alpay erdem onu iyi hatırlıyorum. aslında ben de mi böyle şeyler yapsam diyorum. severim bunları okumayı. kişisel ama bir o kadar da topluma açık.

    YanıtlaSil
  2. v.ö.'den sezyuma çok kişi var o şekil yazan, hatta giriş paragrafına mizah dergivari yazmıştım, çirkin gözüktü gözüme sonrasında sildim..
    diğer konuya bişey diyemiyorum, hatırlar gibiyim ama tam da netlik yok.

    YanıtlaSil